
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 5 mm |
| Width | 5 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 32 |
| Height | 1 mm |
| Thickness | 0.9 mm |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Gold |
| Min Input Voltage | 4.5 V |
| Output Current | 20 A |
| Output Voltage | 34 V |
| Max Supply Voltage | 28 V |
| Min Supply Voltage | 4.5 V |
| Max Output Current | 20 A |
| Operating Supply Current | 750 µA |
| Quiescent Current | 750 µA |
| Max Frequency | 580 kHz |
| Switching Frequency | 430 kHz |
| Max Input Voltage | 28 V |
| Number of Outputs | 2 |
| Min Output Voltage | 1.05 V |
| Max Output Voltage | 5.5 V |
| Duty Cycle | 88 % |
| Schedule B | 8542390000 |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Output Type | Transistor Driver |
| Topology | Buck |
| Function | Step-Down |
Stock: 154
Distributors
pcbx
Unit Price$5.11190
Ext.Price$5.11190
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $5.11190 | $5.11190 |
| 10 | $4.36426 | $43.64260 |
| 25 | $3.98482 | $99.62050 |
| 50 | $3.63837 | $181.91850 |
| 100 | $3.32206 | $332.20600 |
| 300 | $3.21569 | $964.70700 |
| 500 | $3.11273 | $1556.36500 |
| 1000 | $3.01874 | $3018.74000 |
